CogniShift Pracownia Psychoterapii

psycholog, psychoterapeuta dzieci, młodzieży i dorosłych

Joanna Owczynników-knapik

 

Służę pomocą osobom, które zmagają się z trudnościami, których nie do końca rozumieją, chcą wprowadzić zmiany w swoim życiu, czują, że nie mają już możliwości rozwiązania problemu. Moją misją jest pomoc w odnalezieniu siły w walce z samym sobą, stresem, natłokiem myśli, lepszym
zrozumieniu i poznaniu siebie, przezwyciężeniu trudności, poprawie i wzmacnianiu relacji z drugim
człowiekiem.

 

„Noszę w sobie wroga… Jest straszniejszy, bardziej niebezpieczny niż wrogowie zewnętrzni. Kryje
się głęboko w mojej duszy, ale to oznacza, że nie mogę przed nim uciec. Nie mogę go też pokonać, bo jak mógłbym iść na wojnę z samym sobą?
Charlotte Link „Ciernista róża”

 

 Jeżeli powyższy cytat opisuje Twoją obecną sytuacje lepiej niż 1000 słów to znaczy, że jesteś… po prostu człowiekiem, który znalazł się w takim momencie życia w którym czuje albo otrzymuje komunikaty od innych, że coś się dzieje nie tak, że przeżywany problem życiowy Cię przerasta.

 

Cennik:

Przyjmuje w środy i czwartki

Konsultacja/terapia indywidualna: 120 zł/50 min.

Konsultacja pary rodzicielskiej: 120 zł/60 min.

Psychoterapia dzieci i młodzieży: 120 zł/50 min.

Rezerwacja wizyty

  Kim jestem?

Jestem magistrem psychologii, psychoterapeutą w trakcie szkoły poznawczo-behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Zajmuję się pracą terapeutyczną z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

Ukończyłam wiele szkoleń m.in. Studium terapii dzieci i młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii oraz Bazowy Kurs Terapii Behawioralnej organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej. Stale
podnoszę swoje kwalifikacje, uczestniczę w konferencjach naukowych oraz pogłębiam swoją wiedzę, aby udzielania przeze mnie pomoc była zgodna z aktualnym stanem wiedzy.

Od 2016 roku współpracuje z Fundacją Promyk Słońca, gdzie pełnie stanowisko psychologa w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, szkole oraz przedszkolu. Pracuje również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smolcu.

Podczas studiów odbyłam liczne staże i wolontariaty m.in. W Centrum Interwencji Kryzysowej w Krotoszynie, Pracowni Socjoterapeutycznej w Krotoszynie, a także w Stowarzyszeniu „Curatus” we Wrocławiu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

 

terapia dzieci i młodzieży

Posiadanie dziecka, osoby którą kochamy najbardziej na świecie, może czasem sprawiać, że czujemy się zagubieni i nie wiemy jak moglibyśmy pomoc i zareagować. Służę pomocą rodzicom,
którzy widzą trudność w relacji ze swoim dzieckiem, pewne zachowania budzą Wasz niepokój i czujecie potrzebę konsultacji ze specjalistą.

Pierwsze spotkanie zazwyczaj odbywa się z samymi rodzicami, szczególnie jeżeli problem dotyczy małego dziecka. Kolejna wizyta to indywidualne spotkanie terapeuty z dzieckiem.

Specjalizuję się w terapii takich problemów jak:
– zaburzenia emocjonalne,
– zaburzenia lękowe,
– zaburzenia zachowania,
– nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD),
– problemy szkolne,
– problemy z odżywianiem,
– zaburzenia rozwoju,
– podejrzenie depresji u dziecka,
– nadmierna nieśmiałość,
– lęk separacyjny,
– moczenie nocne,
– pomoc dziecku w sytuacji rozwodu/rozstania rodziców,
– pomoc dla dziecka, które było świadkiem przemocy,
– zazdrość dziecka o mające się pojawić rodzeństwo,
– śmierć bliskiej osoby,

   terapia dorosłych

 Służę pomocą osobom, które zmagają się z trudnościami, których nie do końca rozumieją, chcą wprowadzić zmiany w swoim życiu oraz czują, że nie mają już możliwości rozwiązania problemu.
Pomagam osobom, które czują potrzebę rozwijania swojej osobowości, aby lepiej poznać i zrozumieć siebie, a w efekcie prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie.

Moją misją jest pomoc w odnalezieniu siły w walce z samym sobą, osamotnieniem, stresem,lękiem, natłokiem myśli oraz przezwyciężeniu kryzysów oraz trudności życiowych. Pomagam wzmacniać i budować poprawne relacje z drugim człowiekiem.

Specjalizuję się terapii takich problemów jak:
– depresja i inne zaburzenia nastroju,
– zaburzenia lękowe (fobie, napady lęku, zespół lęku uogólnionego),
– zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne (natręctwa),
– zaburzenia psychosomatyczne,
– zaburzenia osobowości,
– zaburzenia odżywiania,

– stres,
– niskie poczucie własnej wartości,
– trudności w kontaktach z innymi,
– trudności życiowe,