Psychoterapia
dzieci

Jeśli Twoją pociechę od dłuższego czasu gnębi zły nastrój, niepokój albo lęk, ma problemy z rówieśnikami, z koncentracją i nauką, a Ty jesteś zdezorientowana/y i nie w pełni rozumiesz trudności, z jakimi zmaga się obecnie Twój syn lub córka, być może konieczna będzie psychoterapia dla dzieci.

Specjaliści prowadzący spotkania dla najmłodszych we Wrocławiu są szkoleni, aby poprzez zabawę, rysowanie i rozmowę pomóc im zrozumieć własne uczucia oraz rozwinąć umiejętności, które ułatwiają zachowanie równowagi emocjonalnej. Psychoterapeuta dziecięcy wspiera również rodziców w lepszym rozumieniu trudności pociechy oraz radzeniu sobie w relacjach z nią.

Rezerwacja

Wizyty

 

Spotkania w ramach pomocy najmłodszym i nieco starszym podopiecznym przypominają spotkania z osobami dorosłymi. Są jednak dostosowane do wieku danej osoby i jej sytuacji rodzinnej. W przypadku młodszych pacjentów możliwe jest skupienie się na pracy z rodzicami. Wówczas staramy się, aby zmiany w ich sposobie postrzegania pociechy i zachowaniu wobec niej doprowadziły do zmian w synu lub córce. Starszym pociechom zapewniamy już indywidualną psychoterapię dla dzieci, zaadaptowaną do ich zdolności emocjonalnych i poznawczych. Rodzice zostają wówczas zaproszeni do pełnienia roli „pomocnika” w czasie spotkań w gabinecie oraz w codziennym życiu.

Blog

Najnowsze

Wpisy

Tolerowanie stresu: dlaczego tak trudno jest rzucić palenie?

Tolerowanie stresu: dlaczego tak trudno jest rzucić palenie?

Pamiętam, jak bardzo poczułam ulgę, gdy zakaz palenia zaczął obowiązywać, a powietrze w pubach i restauracjach nie było już wypełnione dymem papierosowym. Myślę, że celem tej polityki było nie tylko ochrona zdrowia tych z nas, którzy nie palą, ale także zachęcenie...

Joga dla zdrowia: zjednoczenie ciała i umysłu

Joga dla zdrowia: zjednoczenie ciała i umysłu

Joga jest wschodnią tradycją, która staje się coraz bardziej popularna w społeczeństwach zachodnich. Chociaż duchowe elementy tej starożytnej indyjskiej praktyki zniknęły częściowo w swojej zachodniej formie, praktyka wciąż pozostaje holistycznym i wielowymiarowym...

Rezerwacja wizyty

ONLINE

Wybierz dogodny termin wizyty w naszym gabinecie.

Wygodna rezerwacja za pomocą naszej strony internetowej.

Call Now ButtonZadzwoń